Oglądaj na żywo TVP1 Online

Wybierz kanał telewizyjny:

TVP1 TVP2 Discovery Channel TVN24
FOX Comedy Canal+ MTV Polska Eurosport
nSport+ TVN Turbo Canal+ Sport Extreme Sports
TLC Polska TVN7 TTV TV Puls
HGTV Polska TVN TV4 Polsat
ATM Rozrywka TVN Style Puls 2 Polsat Film
Polsat Sport Comedy Central TVN Fabuła FOX HD
TVP ABC HBO HD Polsat Sport News Polsat Play
Eurosport 2 Polsat Cafe TV6 TV Silesia
Disnexy XD Polsat News AXN Nat Geo Wild
HBO2 Ale Kino Polsat Sport Extra Eleven Sports

TVP1

TVP1 – potocznie „Jedynka” to najstarsza publiczna stacja telewizyjna o charakterze ogólnotematycznym, utworzona 25 października 1952. Staja jest dostępna w telewizji naziemnej oraz u wszystkich dostawców telewizji kablowej i satelitarnej, a także online. Od 2012 roku występuje również wersja HD tej stacji. Początkowo stosowano skróty TVP i TP1, od 1992 roku niezmiennie używa się TVP1. Najczęściej logo znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, jednak zdarza się, np. podczas „Wiadomości” gdy prezenter siedzi po lewej stronie,niektórych transmisjach Anioła Pańskiego z Watykanu oraz transmisjach sportowych; logo jest przestawione w lewym górnym ekranie ponieważ czas i wynik widniał po prawej górnej stronie.

TVP1 to zdecydowanie jeden z popularniejszych kanałów telewizyjnych szukanych w internecie. Wiele osób każdego dnia ogląda programy dostępne w ramówce stacji TVP1. Transmisje na żywo, wydarzenia sportowe, czy Teleexpress i Wiadomości to świetne źródło najnowszych informacji z kraju i ze świata.

Rozwój stacji i programów TVP1

W 1989 roku Dziennik Telewizyjny zastąpiły Wiadomości TVP1. Program, w którym prezentują najważniejsze informacje z kraju i ze świata, nadawany ze studia na żywo codziennie o godz. 19:30. Po programie nadawane na TVP1 są: Sport- Wiadomości Sportowe, czyli informacje o dokonaniach przede wszystkim polskich sportowców. Pogoda- prognozy pogody na kolejne dni. Drugim programem informacyjnym o luźniejszym charakterze jest „Teleexpress”, nadawany codziennie na żywo o godzinie 17:00. Ważną rolę w ofercie TVP1 Online odgrywają programy publicystyczne, np: „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz, która interweniuje w trudne, konfliktowe sprawy społeczne. Program składa się z dwóch części – reporterskiej zrealizowanej na miejscu kontrowersyjnych wydarzeń oraz studyjnej, w której bohaterowie reportaży spotykają się z ocenami i radami ekspertów. Program pomaga w rozwikłaniu problemów istotnych z punktu widzenia ludzi zwracających się o pomoc listownie, telefonicznie oraz pocztą elektroniczną.

Do początku lat dwutysięcznych Jedynka specjalizowała się w kulturze i rozrywce. Jednym z najbardziej znanych programów tego gatunku należy nadawana do 2006 roku „Wielka Gra”. Obecnie produkcje kulturalno-rozrywkowe i teleturnieje są mocno ograniczone, pojawia się tylko teleturniej o tematyce muzycznej „Jaka to melodia?” emitowany od 4 września 1997 roku. Od samego początku gospodarzem programu był Robert Janowski. Zasady gry: zadaniem zawodników jest odgadnięcie jak największej liczby utworów muzycznych w określonym czasie. Grę rozpoczyna zawsze trzech uczestników. Teleturniej składa się z czterech rund. Za udział w finale uczestnik ma zagwarantowany udział w następnym odcinku oraz 10 tysięcy złotych.

Jedną z kultowych pozycji w ramówce TVP1 była „Wieczorynka”. W 2013 roku stacja podjęła jednak decyzję o rezygnacji z pasma dla dzieci. Ponad to na antenie zobaczyć można również relacje imprez masowych m.in. Konkurs Piosenki Eurowizji, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, a do 2004 roku także festiwal w Sopocie. Udostępniane są transmisje sportowe takie jak mecze T-Mobile Ekstraklasy, Ligi Mistrzów UEFA, Puchar Świata w skokach narciarskich, wyścig kolarski Tour de Pologne, oraz Mistrzostwa Świata i Europy w lekkoatletyce i relacje z Igrzysk Olimpijskich. Antenowy czas TVP1 Online wypełniają seriale telewizyjne produkcji polskiej i zagranicznej, filmy fabularne, przyrodnicze i dokumentalne.

Najpopularniejsze z nich to „Klan” emitowany od 22 września 1997. Ma największą, liczbę odcinków pod względem lat nieprzerwanej emisji. Serial opowiada o losach trzypokoleniowej rodziny Lubiczów, której seniorami są Maria i Władysław Lubiczowie. W czasie 50 lat pożycia dochowali się piątki dzieci, a następnie gromadki wnucząt i kilku prawnuków.Przez lata emisji serialu rodzina Lubiczów przeżyła liczne wydarzenia oraz powiększyła się, jednak nie ma już wśród bohaterów protoplastów rodu, Marii i Władysława.

„Plebania” emitowana od 5 października 2000 do 27 stycznia 2012r. Miejscem realizacji zdjęć był Okuniew – wieś znajdująca się 25 km od Warszawy i Krasnystaw (woj. lubelskie) a pierwowzorem serialowego Tulczyna była parafia w Krasiczynie (podkarpackie). Telenowela porusza problemy rodzinne, religijne i społeczne mieszkańców wsi Tulczyn (w fikcyjnym powiecie hrubielowskim). Zagranicznym serialem emitowanym na kanale TVP1 była „Moda na sukces”-amerykańska opera mydlana.

Na tę chwilę na TVP1 można zobaczyć, pomijając standardowe programy; „Agrobiznes”- dziennik informacyjny przeznaczony głównie dla biznesmenów pracujących w otoczeniu rolnictwa, rolników, handlowców, ale także dla mieszkańców miast. Programy kulinarne i lifestylowe: „Przepis dnia”, „Polacy w oczach świata” oraz wiele innych.


4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *